Szakállt növeszteni nagyon egyszerű. Nem olyan egyszerű kiválasztani azt, amelyik valóban illik hozzád. Minden arcforma más-más szakállstílust igényel, hogy a legjobban kiemelkedjen. Néha elég egy nagyon apró változtatás, hogy a vonásaid kiegyensúlyozottabbnak, határozottabbnak és férfiasabbnak tűnjenek, mint korábban. Ez a rövid útmutató segít eligazodni, és megtalálni a számodra megfelelő stílust.
Ha ovális az arcod, szerencsés vagy. Ezt az alakot tartják a legkiegyensúlyozottabbnak, és szinte minden állstílushoz illik. A rövid, bozontos álltól a telt állon át a klasszikus kecskeszakállig kísérletezhetsz.
Ajánljuk: teljes szakáll, rövid borostás szakáll, „balbo”.
A kerek arc vonásai lágyabbak, és az arcok olyan szélesek, mint az állkapocsvonal. A cél a vizuális nyújtás és egy kis karcsúság hozzáadása. Kerülje a túl vastag állat oldalt - inkább az áll lefelé történő meghosszabbítására összpontosítson.
Ajánljuk: „Kecskeszakáll”, „Van Dyke”, az állon jobban formázott szakáll és rövidebb oldalak.
A szögletes arcnak erős állkapocsvonala és széles orcái vannak. Egy jól megválasztott áll enyhíti kissé ezeket a vonásokat, és vizuálisan meghosszabbítja őket. Kerülje az olyan stílusokat, amelyek az állat még szélesebbnek mutatják.
Ajánljuk: „körszakáll”, „horgonyszakáll”, középhosszú szakáll lágy átmenettel.
Ha hosszabb az arcod, a cél az ellenkezője - az arc magasságának kiegyensúlyozása és az oldalsó térfogat növelése. Próbáld meg az állat nem tovább lefelé nyújtani.
Ajánljuk: „birkaszakáll”, „állpánt”, rövid áll teltebb oldalakkal és minimális nyúlással az állnál.
A háromszög alakú arc keskeny homlokkal és széles állkapoccsal rendelkezik. Az arányok kiegyensúlyozásához próbáld ki az állat, hogy vizuálisan növeld az arc felső részének térfogatát, vagy hogy eltereld a figyelmet az alsó részről.
Ajánljuk: „Van Dyke”, „rövid dobozos szakáll”, finom szakáll, nyírt szakállal kombinálva.