A minoxidil egy olyan termék, melyet hajnövesztésre használnak elsődlegesen. Eredetileg magas vérnyomás kezelésére fejlesztették ki, mint szájon át beszedendő tabletta.
A gyógyszereket szedő betegek felfedezték, hogy — mellékhatásként — elősegítette a haj növekedését a testen. A kutatások később kimutatták, hogy ha krémként vagy folyadékként helyileg alkalmazzák, akkor szintén elősegíti a területen lévő szőr növekedését.
Nincs meghatározott életkor, de mi nem javasoljuk 18 éven aluliaknak a szer használatát. Lehet, hogy te is ismersz valakit aki 16 éves, teljes szakállal; ez kivétel — nincs sok olyan 16 éves, aki teljes szakállat tudna növeszteni. A fiúknál kb. 16-20 éves korukban befejeződik a pubertás, de vannak például sokan akiknél ez csak 22 évesen történik meg.
Sok férfi nem tud arcszőrzetet növeszteni ilyen fiatalon, és csak később jönnek rá, hogy nekik a szakállas genetika csak a húszas évek közepén "üt be". Az arcszőrzetünk folyamatosan fejlődik egész életünk során, akár a 30-as éveinkben is.
Összegzés: Ha 18 évesnél fiatalabb vagy, akkor a te döntésed, hogy használod-e a minoxidilt vagy sem, de csakis miután ezt az összefoglaló oldalt elolvastad.
Nem, eredetileg csak a hajas fejbőrre tervezték használni a szert. Ha azonban a készítményt az arcra visszük fel, mely területen jobb a vérkeringés és a felszívódás gyorsasága mint a fejbőrön, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy a minoxidil bejut a véráramba. A mellékhatások kockázata megnőhet, beleértve a testszőrzet növekedését az arcon kívül más helyeken is.
Összegzés: Nem, mert az amerikai FDA eddig még nem tesztelte szakállnövesztésre. Azóta azonban voltak ilyen sikeres tesztek Thaiföldön.
Lásd előző válasz.
Továbbá, amikor a minoxidil bejut a szervezetedbe, akkor elő tudja (és nagy valószínűséggel fogja is) segíteni a testszőrzet növekedését az egész testen. A minoxidil használók új vellus (nem végleges, és alig látható pihés szőrszálak) szőrszálak növekedését jelentették a következő helyeken:
Ezek az új szőrök a vellus szőrszálak, és ki fognak hullani, ha abbahagyod a minoxidil alkalmazást. Valójában sok minoxidil felhasználó megtapasztalta már ezeket az extra szálakat, még akkor is, amikor több hónapon keresztül alkalmazták a szert.
Természetesen ha ezek az extra szálak nem kívánatosak a minoxidiles szakállnövesztésünk során bármikor eltávolíthatjuk őket (pl. szemöldök csipesz segítségével), de ezek csak átmeneti megoldások, ha abbahagyjuk a minoxidilt, akkor úgy is kihullanak.
Összegzés: A testszőrzet elkerülhetetlen, de ha ezek a szálak nem alakulnak át terminális (végleges) szőrszálakká, akkor el fognak tűnni, nem kell ezen aggódni.
Vannak akiknél előfordulnak, mint ahogy a legtöbb erősebb hajnövesztőnél és a hasonló terméknél.
Az első néhány alkalmazás során lehet, hogy a bőröd viszketni fog, és/vagy irritált lesz, és valószínűleg egy kicsit piros. Ez elég gyakori, és általában néhány nap vagy néhány hét elteltével már nem fog előjönni, ahogy a szervezetet alkalmazkodik a minoxidilhez.
Összegzés: Igen, a minoxidil használatánál előjöhetnek mellékhatások néhány embernél. De ezek nem súlyosak, csak irritáció és ehhez hasonlók.
A napi kétszeri használata az ajánlott; egyszer reggel, és egyszer késő délután, nagyjából 8-12 órát hagyva a két felvitel között.
Mivel az emberi test csak egy bizonyos mennyiségű minoxidilt képes 24 órán belül "feldolgozni", napi kétszer gyakoribb alkalmazása nem szükséges, felesleges. És bár ajánlott naponta kétszer használni, ez nem kötelező, hogy arcszőrzetünk legyen.
Néhány minoxidil használó az érzékenységük miatt csak napi egyszer tudták felvinni. Mások a munkájuk miatt szintén csak napi egyszer használták a minoxidilt. Míg az eredmények hamarabb várhatóak ha napi kétszer használjuk, sok vásárlónk folyamatos eredményekről számol be napi egyszeri használat mellett is. Sokan napi egy használattal vitték végig a szakállnövesztésüket.
Összegzés: Napi kétszer, a két felvitel között 8-12 órát hagyva. Ennél több nem fogja felgyorsítani a folyamatot, csak növeled a mellékhatások kialakulásának kockázatát.
1ml felvitelenként az ajánlott.
Folyadék: A Kirkland-es, és a mellé járó pipettán is van egy vonal, ami jelzi az 1ml-t.
Hab: A Kirkland-nél a kupakjának a fele.
Ha már nő a szakállad, akkor lehet hogy többre van szükséged, mivel a szőrszálak felszívhatják a minoxidilt. Ez azt is jelenti, hogy a szerek gyorsabban el is fogyhatnak. Előtte mosakodj meg, vagy öblítsd le az arcod, hogy megbizonyosodj a pórusaid tiszták, utána pedig vidd fel a pipettával vagy az ujjaid segítségével.
Összegzés: 1ml alkalmazásonként, bár vannak akiknek kevesebb is elég. Ez jó is lehet amikor először kezded el, hogy a szervezeted könnyebben hozzászokjon a minoxidilhez.
Rázd fel a flakont pár másodpercig, és ezután nyomj ki egy kisebb adagot kb. a kupak feléig. Kinyomáskor a flakont tartsd függőlegesen, máskülönben hab nem jön ki belőle, csak a folyadék. Ezután 1 vagy 2 ujjal vidd fel a kívánt területre a habot, és masszírozd be. Mivel a hab nagyon gyorsan szárad, az arcodon már 1-2 perc alatt felszívódik.
Ajánlott szobahőmérsékleten tartani.
Legyen az hab vagy folyadék, a legoptimálisabb ha 4 órán keresztül hagyjuk fent. A vizsgálatok azt mutatták, hogy az első órában 50%-a, a negyedik órára pedig 75%-a felszívódik.
De minimum 1 órára meg kell próbálni fent hagyni, vagy amúgy semmi eredménye nem lesz. Ne feledjük, hogy ezt a vizsgálatot a fejbőrön végezték, ami kevésbé nedvszívó, mint az arc. Azonban ez a legpontosabb információ amink van, ezért ezt kell standard időtartamnak venni.
Összegzés: Négy óra ajánlott. Ezután öblítsd le vagy mosd meg az arcod, és ha szükséges alkalmazz hidratáló krémet. Négy óránál tovább is fent lehet hagyni, abból baj nem lesz.
A minoxidilt addig kell használnunk, amíg az új szőrszálak amiket szereztünk terminális (hajhagymákkal rendelkező) szálakká alakul. Ha abbahagyjuk a minoxidiles kezelést mielőtt a vellus szőrszálak kicserélődnének erős, sötét színű, vastag szálú terminális szőrszálakká, akkor az új szőrzetünknek búcsút is inthetünk, úgy kihullanak mintha nem is lettek volna.
A terminális szőrszál másrészt pedig állandó. A minoxidil használata nélkül is azután úgy fog nőni a szakállad, mint bármilyen más szakáll. Úgy kell előre tervezned, hogy olyan 6 hónap és 2 év között kell használnod.
Három hónap nem elég legtöbbünknek. Persze gyakran előfordul, de ezek szerencsés kivételek többnyire, az ilyen illetőnek jók a génjei.
Vannak akik úgy találják, hogy több mint egy év kell, hogy a vellus szőrök átalakuljanak terminális szálakká. Minden ember más, és nincs mód arra, hogy kitaláljuk mennyi időre van szüksége a szervezetednek. Vannak akik 6 hónapnál kevesebb ideig használták, és jelezték hogy a megszerzett új szőrszálak nagy része kihullott.
Összegzés: Egészen addig, amíg a szálak érettek (terminális) lesznek. Ez általában 6 hónap, és 2 év között van, de akinek 6 hónap alatt átalakul az már szerencsésnek mondhatja magát. Ha feltételezzük, hogy nem vagy szerencsés, akkor türelmesnek kell lenned.
Néhányan már 4 héten belül látják az eredményt, de van akinél ez 12 hétbe is beletelhet. Csak tartsd észben, hogy minden ember más, így az eredmények megjelenése is eltérhet, türelmesnek kell lenni.
Például ha az első 8 hétben már van látható eredmény akkor a jobb eredménnyel bíró szakállnövesztők között vagy. A 16 hetesnél hosszabb nulla eredménnyel rendelkező minoxidil használókat hívjuk "lassú növesztőknek", de még ők is láthatnak eredményt, nem kell csüggedni.
A legtöbbünk a 2-3. hónap között látta a legnagyobb eredményt először. A türelem a kulcs. A folyamatos kezelés folyamatos növekedést fog eredményezni. Amikor az első vellus szőrszálak megjelennek, még nem fogod látni, hogy milyen lesz a végső eredmény; hónapok múlva még több fog megjelenni, akkor már jobban átlátod milyenek is a génjeid, hogy hat a minoxidil.
Páran olyat is elmondtak nekünk, hogy a növekedés néhány hétig megtorpant, majd újra beindult. 90-120 napba is beletelhet, hogy lásd használ-e a termék vagy sem.
Összegzés: Adj neki egy olyan 2-3 hónapot, mielőtt el kezdenél aggódni, hogy nincs eredmény.
A minoxidilt alkohollal, és propilén-glikollal keverik össze, amelyek az arcot szárítják. Először próbáld meg fent hagyni 4 órán keresztül, majd mosd meg az arcod. Utána már szabadon alkalmazhatsz hidratáló krémet.
Az ok amiért ajánlott a hidratáló krémet közvetlen az arcmosás után felvinni, hogy tiszta, és elhalt bőr mentes arcodra kend fel. Emellett a víz segít a krémekben lévő olajak felszívódásában.
Ha mégis zavar, és előjön a szárazság, akkor érdemes lehet a habot kipróbálni. Nagyon keveseknél szárítja az arcot a hab is, a legtöbbünknek nem is kell hab használatánál a hidratáló krém.
Összegzés: Miután a felvitel után a 4 óra eltelt, jól mosd meg az arcod, azután vidd fel a hidratáló krémet. Válts habra, ha a folyadékkal rossz tapasztalataid vannak.
Általánosságban beszélve, nem ajánlott. Bár ilyenről még nem hallottunk, de hivatalosan előfordulhat fényérzékenység a minoxidil miatt.
Ha már muszáj kimenni a napra, akkor kifejezetten ajánlott elkerülni, hogy közvetlen napfény érje az arcunkat.
Ha feltétlen szükséges, kenj óvatosan egy kis naptejet az arcodra miután a minoxidil nagyjából már felszívódott. Nem ajánlott, de ha a biztonság az első akkor lehet. Ha egész nap a közvetlen napfényben dolgozol, megfontolandó, hogy csak napi egyszer viszed fel a szert este. Hagyd csak rajta egész este, reggel pedig kezd arcmosás + hidratáló krémezéssel.
Azok a vellus szőrszálak. A vellus szálak rövidek, "pihések" és puhák amik az egész testünkön nőnek körülbelül kevesebb mint 2 mm hosszúságig. A teljesen kifejlett (terminális) szálak általában hosszabbak, durvábbak, vastagabbak és sötétebbek.
A vellus nem válik terminálissá; azoknak a szálaknak ki kell hullaniuk és ki kell cserélődniük egy terminális, végleges szállal. A saját időkeretek összekapcsolása a minoxidiles szakállnövesztéssel értelmetlen - addig tart ameddig szükséges. Legyen egy egészséges, aktív életstílusod, hogy biztosítani tudd a jó, és elengedhetetlen hormonszintet.
Ez normális. Az új szál kitolja a régieket. Még akkor is ha ez a fejeden történik, elmúlik. Ez része a folyamatnak és meg kell történnie.
A folyadék olcsóbb és kb. 1 órát vesz igénybe, hogy megszáradjon. A hab drágább, de kb. 1-2 perc alatt megszárad. Mindkettő jó szakállnövesztéshez. Azonban a hab nem igazán szárít, és kevésbé okoz viszketést.
Javasolt a minoxidil adagját folyamatosan csökkenteni, amikor már úgy látjuk, hogy a szakállunk terminális, végleges. Nem szükséges a fokozatosság, rengeteg ember egyszer csak abbahagyja anélkül hogy kihullana pár szál, de ártani sem árthat. Egy bizonyos módon hajlandóak vagyunk szépen fokozatosan leállni (anélkül hogy észrevennénk), mivel annál kevésbé vagyunk motiváltak minél közelebb vagyunk a célunkhoz.
Nincs semmilyen módja a leállásnak, csak csináld ahogy szeretnéd, és hétről hétre vigyél fel kevesebbet.
Ahogy mi látjuk a legtöbb embernél igen. Amit az emberek elveszítenek azok a vellus szálak, mivel nem fejlődtek át végleges szőrszálakká. A minoxidilt addig kell használni, amíg úgy látjuk, hogy terminálissá vált a szakállunk. Ne hagyd abba túl korán, mert azon veszed majd észre magad, hogy újra kezded az egész szakállnövesztést az elejéről.
A teljes borotválkozás, vagy a rövidre vágás (borosta pl.) megkönnyíti a folyamatot, és így vagyunk legkevésbé pazarlók a minoxidilünkkel. De összefüggés nincs a borotválkozás és a növekedés eredménye között.
Emellett a borotválkozás még segíti a bőrt is a dermaplaning (bőrhámlást is előidéz) nevű eljárással. Ez egy egyszerű egyélű pengével is lehet, amikkel így eltávolítjuk az elhalt hámsejteket. Miközben a hámláson segít, maga a borotválkozás is irritálhatja a bőrt és vezethet benőtt szőrszálakhoz, amelyekből (ritkán, hogyha nem teszünk ellene) fertőzés is kialakulhat.
Vannak más olyan hámlasztási módszerek is, amelyek hatékonyabbak és kevésbé kockázatosak. A vaddisznósörtés kefe, vagy akár egy fogkefe vagy nedves pamut rongy használata hatékony módszer lehet a hámlasztásra, amellyel nem kockáztatjuk a szőrszálak benövését, és nem igényli hogy levágd a szakállad.
A két megoldás közül talán a vágás (trimming) az egyszerűbb, mert így szintén kicsi az esélye a befelé növő szálaknak, és (ha már vannak eredmények) tudunk dicsekedni is a már meglévő szakállunkkal. Mivel a vellus szőrök lassabban nőnek, mint a terminális, a borotválkozásnál azt érezheted, hogy megtorpant a növekedés (ez nem igaz, csak a vellusoknak több idő kell míg újra kinőnek!)
MEGJEGYZÉS: A borotválkozással nem "ölöd" meg az újonnan kinőtt szálakat.
Összegzés: Vágás vagy borotválkozás, ez teljesen egyénfüggő, ki melyiket preferálja. Egyik sem segít vagy akadályozza a szakállnövesztésed, de a teljes borotválkozás elkerülése adhat egy löketet, mivel látod folyamatosan az eredményeket a tükörben (és persze a csajok is imádni fogják a borostád/szakállad).
A kiegészítők szedése nem kötelező. Sőt, csak azoknak ajánlott akik "lassú növesztők", és szeretnének minél előbb dús szakállat. Inkább elsősorban azt javasoljuk mindenki összpontosítson a minoxidil használatára. Ha mégis használni szeretnél egyéb kiegészítőket az rendben van, csak ne várj olyan drasztikus növekedést, mint a minoxidillel.
A legjobb ha megpróbálsz egy kiegyensúlyozott étrendet követni, így bevéve a szükséges tápanyagokat, de ha úgy érzed hiányos lehet a táplálkozásod, akkor jó lehet egy jó minőségű multivitamin, vagy biotin.
Emellett a jó alvás, és az alacsony stressz nagyban hozzájárul a megfelelő, és egészséges szőrszálak kialakulásához.
Összegzés: Nem kötelező kiegészítőket szedni a minoxidil mellett, de egy multivitamin vagy biotin nem árthat. Az egészséges életmód és a jó, nyugodt alvás azonban kulcsfontosságú.
Gyakori mellékhatása a minoxidilnek, különösen a folyékony minoxidilnek, hogy száraz, hámló lesz tőle az arc. Ha ez megtörténik veled, használj hidratálót közvetlenül azután, hogy megmostad az arcod / lemostad az arcodról a minoxidilt 4 óra felszívódás után, mint ahogy fentebb is írtuk már.
Amilyen gyakran csak kell. Nem fognak ezek segíteni a szakállnövesztésben, ezért ezt ne várd el a szakállolajoktól, krémektől. De az egészséges arc mindig jó, és ha az arcod hámlik, győződj meg róla, hogy mindig használsz valamilyen hidratálót.
Olyan rövid, vagy hosszú ideig, ameddig csak akarod. Egyszerűen csak használd. Ha dermarollert használsz, akkor hasznos lenne közvetlenül a görgetés után felkenni.
Amikor egy több összetevőjű hidratálót választasz, mint egy szakállolajat, szakállbalzsamot, vagy valamilyen arckrémet látni fogod, hogy rengeteg termék van a piacon (még szakállolajos cégeknél is), amik tartalmaznak DHT blokkolókat. A DHT az az androgén hormon, ami felelős a szőrszálak és főleg az arcszőrzet növekedésért.
Bár ezek a DHT blokkoló szerek valószínűleg nem befolyásolják a vellus szálak megjelenését, és talán nem állítják meg teljesen az arcszőrzet fejlődését, de lelassítják a szakállnövesztés folyamatát. Méghozzá nagy mértékben.
Bár igaz, hogy a DHT az egyik fő oka a hajhullásnak, de ez csak azoknál a férfiaknál igaz, akik hajlamosak a férfias kopaszodásra. Az MPB-ben (Férfias típusú hajhullás) szenvedő férfiak még a a DHT normál szintjére is érzékenyek). Ezért a legtöbb hajnövesztő termék DHT-blokkolót tartalmaz.
A DHT szintjének növelése nem okoz kopaszodást, hacsak nem vagy hajlamos a Férfias típusú kopaszodásra. Amelyik esetben egyébként így is-úgy is kihullik a hajad.
A dermaroller egy olyan termék, melynek használatánál szemmel nem látható tűnyomok keletkeznek, melyeknek a gyógyulására a test elindítja a kollagén termelését.
A kollagén rendkívül fontos a bőr erőssége, vastagsága és rugalmassága szempontjából.
A dermarollerezés emellett stimulálja a szőrtüszőket, és a hajhagymákat, ezáltal több tápanyagot és vért hoz arra a területre, mint a minoxidil.
Kiemelt = Javasolt méret 0.5 mm-nél rövidebb tüskéjű dermarollerek nem elég nagyok a kollagén termeléséhez
Borotválkozás vagy a vágás erősen ajánlott, mert a tűknek képeseknek kell lenniük arra, hogy "megsértsék" a bőrt a dermaroller működéséhez. Ha hosszú szakállad van már, és azon görgőzöl, akkor csak károsodni fognak és kitépődni a szálak. A vágás biztonságosabb és kevésbé veszélyezteti a bőr és a szőrtüszők irritációját a borotválkozással ellenben.
Öblítsd le forró (nem olyan vízzel, ami forr) vízzel, hogy az elhalt hámsejtek és egyéb anyagok lejöjjenek róla, majd áztasd 1-2 percig alkoholba. Használat előtt hagyd teljesen megszáradni. Használhatsz akármilyen fertőtlenítőszert; az izopropil-alkohol a legolcsóbb és a munkáját tökéletesen elvégzi. Sőt még a Listerine is megteszi, a lényeg, hogy fertőtlenítse a Dermarollerünket.
Bár igaz, hogy a dermarollerezés növeli a minoxidil felszívódását, de nem ez az oka a használatának. Amint azt fentebb említettük, a dermaroller a kollagén szintézist növeli, NEM a minoxidil felszívódását szolgálja.
Közvetlen dermaroller használata után minoxidil felvitele nem csak hogy csökkenti a kollagén termelés eredményét, de komolyan megnövelheted a mellékhatások kialakulásának esélyét.
Dermarollert csak a kollagén termelés céljából használjuk.
Ezért kérünk, hogy ha ezt használni fogod a minoxidil mellett, akkor VÁRJ LEGALÁBB 24 ÓRÁT a minox felvitele után!
Ezzel biztosíthatod, hogy a bőröd ennyi idő alatt lezárja a tűszúrás által létrehozott mikroszúrások nagy részét. Több kollagén termelésével, lehetővé tesszük a minoxidil segítségével újszerű szálak növekedését.
Ahogy mondtuk: nem jó a minoxidil használata közvetlenül a dermaroller után, de nagyon hasznos lehet egy jó (DHT blokkoló mentes) szakállolaj vagy hidratáló krém felvitele. Fel lehet vinni azonnal a dermaroller után, de egy kicsit lehet várni is, mindenképp jót teszünk vele.
Az újonnan vásárolt Dermaroller már eleve fertőtlenített, de ha aggódsz emiatt, akkor te magad is megteheted.
Miután ezzel megvagyunk használhatjuk is a fenti képen lévő módon: 10-szer függőlegesen fel és le, majd vízszintesen 10-szer, végül átlósan is 10-szer. Fontos, hogy nem kell nagy erővel csinálni, de azért egy enyhe nyomást kell alkalmazni.
Amikor más irányba akarsz görgetni vele, emeld fel a Dermarollert, és ne az arcodon forgasd, mert nagyobb sebeket csinál a bőrön.
Ha azt mondjuk, hogy heti két napon használod a 0.5 mm-es dermarollert, akkor kövesd ezt például:
Az L-Karnitin egy olyan aminosav, amelyet az emberi szervezetben gyakran megtalálhatunk, mivel képes a testünk azt szintetizálni. A szervezet például L-Karnitint használ fel a hosszú zsírsavak felbontására.
Az emberi testben az L-Karnitin két különböző változata található: az L-Karnitin-L-tartarát és az acetil-L-Karnitin.
Fontos, hogy L-Karnitin (L-) Tartarátot és NEM acetil-L-karnitint válasszunk, mivel ez az egyetlen olyan verzió, amely az alábbiakban leírt vizsgálatokban bizonyította hatását a haj növekedésére. Az L-karnitin-L-tartarát és az L-karnitin-tartarát (a második L nélkül) ugyanaz.
2007-ben a Foitzik et al. két kutatásban is bizonyították, hogy az LCLT-nek pozitív hatása van a haj növekedésére. Az egyik kutatás megvizsgálta a szer belsőleges előnyeit a növekedésre, a másik pedig a külsőleges hatását a hajszálakra. Mindkettő arra a következtetésre jutott, hogy az LCLT pozitív hatással lehet a szőr növekedésére.
Eddig a mi tapasztalataink is arra utalnak, hogy hasonló hatások érhetők el ha az arcra alkalmazzuk. Figyelemre méltó, hogy egyesek közülünk észrevették, hogy az LCLT használata nem csak elősegítette az új vellus szálak növekedését, hanem bizonyos mértékben megnövelte a szakáll növekedési folyamatát.
Fontos olyan termék kiválasztása, amely 100% -os tisztaságú L-karnitin-L-tartarátot tartalmaz. Ez általában az LCLT por esetében fordul elő. A kapszulák (és néhány por állagú márka!) többnyire olyan extra összetevőket tartalmaznak, mint a szilícium-dioxid vagy a magnéziumsók, amelyek megakadályozzák az LCLT más anyagokhoz való kötődését. Mivel éppen ezt próbáljuk elérni, célszerű elkerülni azokat a termékeket, amelyek más összetevőket tartalmaznak, mint az LCLT, még akkor is, ha ugyanúgy működnének, mint a 100%-os tisztaságú. A legbiztonságosabb a legtisztább LCLT kiválasztása.
Három fő adalékanyag található, amelyek általában a legtöbb LCLT kapszula összetevő listáján megtalálhatók:
Az utolsó, a titán-dioxid általában problémamentes. Színező adalékként használják, hogy a kapszula "fehérebbé" váljon, és CSAK a kapszulához használják, nem pedig a por belsejében található. A titán-dioxid alapból egészségtelen, és amúgy sincs szükségünk a kapszulára, nem rakjuk bele a minoxidil flakonjába. Csak a tartalmát.
A másik kettő, a magnézium-sztearát és a szilícium-dioxid, úgynevezett felszabadító szerek. Hozzáadják annak megakadályozásához, hogy a por más felületekhez vagy anyagokhoz (pl. vízhez) tapadjon, és keveredjen velük. Megakadályozzák, hogy a por egy bizonyos fokig nedvességet szívjon magába. Mindkettő jelentősen csökkentheti az LCLT azon képességét, hogy valóban kötődjön más anyagokhoz (végül is ez az, amiért készítettek). Ez magában foglalja a Minoxidil oldatot és az Nivea Soft-ot, így a legjobb, ha elkerüljük az olyan LCLT termékeket, amelyek magnézium-sztearátot vagy szilícium-dioxidot tartalmaznak.
Olyan termékek használata amelyek valamelyiket tartalmazzák még lehetnek hatásosak, de erősen vitatottak és olyan esetek is voltak, amikor a Minox hirtelen zselészerű anyaggá vált, mert az LCLT-t magnézium-sztearáttal használták.
Összefoglaló: A titán-dioxid rendben van, a magnézium-sztearátot és a szilícium-dioxidot a legjobb elkerülni.
Eddig két különböző, a csoportunk számára ismert mód létezik. Az egyik az, hogy összekeverjük a Minoxidil folyadékkal, a másik pedig hogy a Nivea Soft krémmel. Mindkettőnél tiszta LCLT por kell, és amibe tesszük annak körülbelül 2%-a legyen az LCLT. Ez a legoptimálisabb mennyiség. Minoxidil folyadéknál kb. 1/4 teáskanál, 200ml Nivea Soft-nál kb. 1 teáskanál. Ne feledd, hogy az LCLT-nek nagyon erős, halszaga van. Ha ezt nem szeretnéd, akkor könnyen megoldható ha egy kis borsmenta olajat helyezel el a Minoxba vagy a Nivea-ba.
Miután az LCLT-t Minox-ba vagy Nivea-ba keverted, használhatod akár normálisan is. Naponta kétszer a minoxidilt, a Niveat szükség szerint, bár a Niveat LCLT-vel legalább naponta egyszer ajánlott használni, ha nem használod a Minox + LCLT-t.
Csak öntsd a port a folyadékba, és jól rázd át amíg a por teljesen fel nem oldódik a folyadékban, és már készen is vagy.
A Minoxidil LCLT-vel való keverése csak a folyékony formában lehetséges, mivel a habtartályok tartalmát nem érhetjük el, anélkül, hogy széttörnénk a palackot.
Az LCLT és a Nivea Soft használata egy kicsit bonyolultabb, de van néhány feltételezhető előnye is. Az egyik például hogy a Niveát felvihetjük dermaroller használata után, és ahogy tudjuk az LCLT (a minoxidillel folyadékkal ellentétben) a dermarollernek köszönhetően jobban, és gyorsabban felszívódik.
Maga az összekeverés nem annyira egyszerű, mint a Minoxidil esetében: Amikor az LCLT port a Nivea krémbe helyezed, akkor többnyire cseppfolyósodik, és kevésbé lesz krémes állagú. Hogy ezt elkerüld használj egy elektromos kézi keverőt az egész oldalt elkeveréséhez. Ez alatt a folyamat során némileg nőni fog a térfogata annyira, hogy egy része már nem is fér bele az eredeti tartályba, és olyan habszerű állagot eredményez, amelyet egyébként sokkal kényelmesebb alkalmazni.
Nem a legrövidebb összefoglaló cikkünk, de fontos ezeknél a termékeknél, hogy teljesen megismerjétek mielőtt használnátok őket. Ha bármi más kérdésetek van bátran írjatok facebookon, e-mailben, vagy a kapcsolat oldalon felül!
Értesülj első kézből legújabb ajánlatainkról, szakállnövesztési tippjeinkről, és még sok másról ami segíthet a szakállas életstílus elérésében!
© 2024 Szakallnovesztes.hu. Disclaimer: az oldalon található állítások személyes tapasztalatainkon és vásárlóink visszajelzésein alapulnak. A fenti eredmények nem garantáltak, hisz a genetikád, rendszeres használat és egyéb tényezők nagyban befolyásolhatják az eredményt.
Szakállasoktól szakálltalanoknak